poniedziałek, 20 października 2014

The Faction War: Board Game - startujemy!

Zgodnie z zapowiedzią na naszym facebookowym fanpage'u - ujawniamy projekt, nad którym pracujemy od długich miesięcy!

The Faction War to strategiczna gra planszowa, oddająca graczom kontrolę nad frakcjami działającymi w Zonie powstałej wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Każda z nich ma odmienną ideologię i cele, każda stara się powiększać swoją strefę wpływów i dominować nad innymi za pośrednictwem rozmaitych środków.

Jest to gra łącząca elementy taktyki i strategii (zarządzanie zasobami, oddziałami, akcjami) z pewną dawką losowości (głównie w postaci wydarzeń i walk rozstrzyganych za pomocą kości). Zależy mi na oddaniu klimatu komputerowej serii S.T.A.L.K.E.R. i zaadaptowaniu występujących tam elementów i motywów. Zasadniczą osią The Faction War jest konflikt pomiędzy ugrupowaniami współistniejącymi w Zonie; toczące się między nimi starcia stanowią istotną, lecz nie jedyną część gry. Frakcje w uniwersum walczą nie tylko między sobą, ale także z samą Zoną, która jest bardzo niegościnnym miejscem - stąd spory nacisk na elementy survivalowe i zmagania między graczami a Strefą. Wpływ środowiska jest niebagatelny i jak się nieraz okaże, to nie drugi człowiek jest największym wrogiem w tym świecie.

Gracze zmierzą się z wieloma trudnymi wyborami i nie mogąc podjąć wszystkich możliwych akcji naraz, będą musieli rozsądnie ustalać swoje krótko i długofalowe cele. We wszystko wpleciony jest wątek fabularny oparty na historii z Clear Sky – gdy frakcje toczą między sobą wojny, stalker Striełok zmierza do centrum Zony w poszukiwaniu mitycznego Monolitu, który rzekomo kryje się we wnętrzu sarkofagu elektrowni. Jeśli mu się to uda, wszyscy w Strefie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie…


The Faction War zrodziło się gdzieś na początku roku. Pewnego długiego, zimowego wieczoru zaatakował mnie POMYSŁ - sięgnąłem więc bez wahania po kartkę i długopis, po czym zacząłem kreślić zręby mechaniki. Spłynęło to na mnie zupełnie znikąd, bez inspiracji - może to jakaś forma iluminacji? ;) W każdym razie - rozpisany na czterech kartkach A4 szkic szybko zaczął się rozrastać, a do umysłu przedostała się nieśmiała myśl - może będzie z tego coś więcej, niż projekt do szuflady?...

I tak, po miesiącach ciężkiej pracy mamy przyjemność zaprezentować wam The Faction War. Obecnie mechanika gry jest gotowa, elementy gry - ukończone w 75%. Nadszedł czas na długie i (mam nadzieję) owocne testy.

Będziemy pojawiać się z prototypem na konwentach i we wszelkich miejscach spotkań planszówkowiczów. Zależy nam na kontakcie z Wami i Waszych opiniach - wszak nie robimy tej gry dla siebie ;) na blogu zaś znajdziecie w najbliższym czasie rozmaite artykuły poświęcone The Faction War - zaprezentujemy mechanikę gry, opiszemy proces twórczy i wiele, wiele innych.

Na koniec - zapraszamy do śledzenia strony projektu The Faction War - oficjalna strona, a także naszego bloga, również na Facebooku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz